Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ergonomiczne wyposażenie biura, czyli jak ćwiczyć w pracy?

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Coraz więcej osób zwraca uwagę na korzyści płynące z prowadzenia zdrowego, aktywnego trybu życia. To świetna wiadomość. Jednak trzeba przyznać, że zachowanie odpowiedniej ilości aktywności nie jest łatwe. Siedzący tryb życia i większość czasu spędzana w pracy z pewnością nie sprzyja aktywności fizycznej. Prowadzi to do wielu dolegliwości oraz negatywnych zmian w obrębie narządów ruchu. Jednak jest na to pewne rozwiązanie. Odpowiedzią jest aktywne wyposażenia biura. Wyobraź sobie, że masz wygodne, ergonomiczne krzesło biurowe, biurko z regulowaną wysokością, laptopa na idealnie dopasowanej wysokości. Twój kręgosłup jest dzięki temu odciążony, a Ty pracujesz efektywniej. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat aktywnego i ergonomicznego wyposażenia biura, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej.

1. Jak wybrać odpowiednie krzesło biurowe?

2. Co to jest aktywne wyposażenie biura?

3. Jak ćwiczyć w pracy?

4. Korzyści z ćwiczenia w pracy

5. Ergonomiczne meble biurowe – zalety

Jak wybrać odpowiednie krzesło biurowe?

Zastanawiasz się, jakie powinno być odpowiednie krzesło biurowe? Przede wszystkim pamiętaj, że krzesło biurowe to element wyposażenia firmowego, przy którym spędzasz najwięcej czasu. Powinno być więc funkcjonalne i wygodne. Wykonane z solidnych materiałów, zapewniających wygodne siedzisko. Odpowiednie krzesło podnosi komfort pracy. Wygodny fotel wpływa także na to, że wzrasta efektywność pracy. Fotele w biurze powinny być idealnie dopasowane do wzrostu i wagi pracownika. Muszą być też wysokiej jakości. Najwygodniejsze są fotele biurowe wyposażone w podłokietniki. Krzesła biurowe to zazwyczaj krzesła obrotowe. Mogą to być też stylowe fotele obrotowe. Wygodny fotel biurowy to z pewnością podstawa odpowiedniego, nowoczesnego wyposażenia biura. Bardzo duży wybór produktów takich jak krzesła, biurka i fotele znajdziesz na stronie https://www.ajprodukty.pl/. Znajdziesz tam także mnóstwo porad, jak wybrać idealny fotel do biura i jaki fotel będzie służył w nienagannej kondycji przez wiele lat.

Co to jest aktywne wyposażenie biura?

Zastanawiasz się, co to jest aktywne wyposażenie biura? Przede wszystkim to ergonomiczne meble. Jakie? Na przykład regulowany fotel biurowy, który łatwo można dopasować do wzrostu pracownika, biurko z możliwością regulowania wysokości. Aktywne wyposażenie biura to także elementy, które wymuszają aktywność fizyczną w trakcie pracy. Wymienić można takie elementy jak stołki ergonomiczne, siodłowe i balansujące, piłki balansujące, bieżnie biurowe, rowery treningowe, platformy balansujące. Bardzo wiele takich rozwiązań znajdziesz w sklepie Aj Produkty. Możesz znaleźć tam pojedyncze meble i elementy wyposażenia aktywnego biura, jak i całe zestawy.

Jak ćwiczyć w pracy?

Zastanawiasz się, jak ćwiczyć w pracy? Przede wszystkim zależy to od Twojego trybu pracy. Jeśli pracujesz w biurze, warto zawnioskować o możliwość zakupu na przykład roweru treningowego albo biurowej bieżni. Wtedy możesz wykonywać trening przed, w trakcie lub po pracy. Jeśli jednak to zbyt duża inwestycja na początek, zacznij od bardziej dostępnych rozwiązań. Świetnie sprawdza się biuro z regulowaną wysokością. W trakcie dnia pracy nie musisz tylko siedzieć – możesz pracować na stojąco. Dzięki temu spalasz więcej kalorii, a poza tym poprawia się Twoje krążenie. Dobrym pomysłem jest także zakup platformy balansującej, na której możesz ćwiczyć po kilka razy dziennie. Jeśli nie dysponujesz odpowiednim sprzętem, nic straconego. Na początek wystarczy, że wdrożysz kilku minutowe przerwy w pracy, podczas których wykonasz delikatne rozciąganie. Twój kręgosłup Ci za to podziękuje. Z czasem, kiedy przekonasz się, ile korzyści daje nawet taka niewielka aktywność w ciągu dnia, sam przekonasz się do zakupu sprzętów aktywnego wyposażenia biura.

Korzyści z ćwiczenia w pracy

Zastanawiasz się, jakie są korzyści z wykonywania ćwiczeń w pracy? Przede wszystkim jest to poprawa zdrowia fizycznego, ale także samopoczucia. Dodatkowo zachowanie nawet drobnej aktywności w trakcie pracy wpływa na poprawę jej efektywności. Już 15 minut dziennie ćwiczeń ma pozytywny wpływ na zdrowie i nastrój. Pomaga się dotlenić, a także zwiększa wydolność.  Ergonomiczne krzesła biurowe dodatkowo dobrze wpływają na kondycję kręgosłupa, odciążając go. W pracy możesz nawet spacerować, rozmawiając przez telefon. Spacery to świetny sposób na poprawę kondycji.

Ergonomiczne meble biurowe – zalety

Ergonomiczne meble biurowe mają wiele zalet. Coraz więcej pracodawców je dostrzega i decyduje się na wyposażenie aktywnych biur w odpowiednie sprzęty. Zapewnienie pracownikom możliwości ruchu zwiększa ich wydolność, pozytywnie wpływa na koncentrację, a także sprawia, że pracuje się efektywniej. Zdrowy tryb życia pracowników sprawia, że będę nie tylko szczęśliwsi, ale też bardziej zaangażowani w pracę. Warto więc postawić na aktywne wyposażenie biura, to znaczy odpowiednie krzesła biurowe biurka, a także inne elementy stymulujące aktywność fizyczną. Warto przy tym pamiętać, że krzesła biurowe dopasowane do potrzeb pracowników to absolutna podstawa.

mat. sponsorowany

Więcej informacji z tej kategorii