Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Fundacja ORLEN wspiera społeczności lokalne w ramach programu grantowego „Moje miejsce na Ziemi”

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Fundacja ORLEN rozpoczęła nabór do trzeciej edycji programu grantowego „Moje miejsce na Ziemi”. Do 31 marca br. organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe z całej Polski mogą składać wnioski o dofinansowanie pomysłów na działania w swoich małych ojczyznach. PKN ORLEN na wsparcie przeznaczy najwyższą do tej pory kwotę w tym programie, bo aż 3 mln zł. Szansę na grant ma w tym roku aż 300 podmiotów.

„Moje miejsce na Ziemi” to największy program grantowy PKN ORLEN dla społeczności lokalnych. W ciągu dwóch dotychczasowych edycji spółka na wsparcie lokalnych inicjatyw przeznaczyła łącznie ponad 4 mln zł. Pomoc trafiła do blisko 580 organizacji. Łomżyńskimi laureatami ubiegłych edycji programu były Stowarzyszenie “Świat Akordeonu” za projekt „Ale to nie my… czyli akordeon na ludowo” oraz Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom “Nadzieja” za realizację projektu „Z pomocą bezdomnym w Łomży”.

– Jesteśmy odpowiedzialnym partnerem, myślimy o społecznościach, w ramach których prowadzimy działalność biznesową. Staramy się wspierać inicjatywy, które odpowiadają na faktyczne potrzeby mieszkańców, również w małych miejscowościach i miasteczkach. To stąd spłynęła większość z ponad trzech tysięcy wniosków otrzymanych w dwóch dotychczasowych edycjach programu „Moje Miejsce na Ziemi”. Uświadomiło nam to, jak ogromna siła drzemie w lokalnych społecznościach. Dlatego postanowiliśmy zwiększyć zarówno budżet programu do 3 milionów, jaki i kwotę poszczególnych grantów. Jestem przekonana, że większe środki na realizację pomysłów pomogą organizacjom jeszcze bardziej rozwinąć skrzydłapowiedziała Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN ORLEN

Granty w wysokości 5 000, 10 000, 15 000 i 20 000 zł Fundacja ORLEN przyzna na realizację projektów związanych z: ekologią, sportem, bezpieczeństwem, kulturą, ochroną zwierząt czy zrównoważonym rozwojem. O wsparcie ubiegać się mogą nie tylko organizacje pozarządowe, ale też instytucje kultury, szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich czy parafie.

Najlepsze inicjatywy trzeciej edycji konkursu „Moje miejsce na Ziemi” wybierze komisja programowa, w skład której wchodzą przedstawiciele PKN ORLEN i jego korporacyjnej Fundacji. Szansę na wygranie grantu będą miały przede wszystkim projekty poprzedzone rzetelnym rozpoznaniem lokalnych potrzeb oraz te, integrujące mieszkańców i angażujące do współpracy różne podmioty. Wdrażanie zwycięskich projektów będzie realizowane od 1 czerwca 2020 r. do 30 czerwca 2021.

Programowi „Moje miejsce na Ziemi” będzie towarzyszyło 18 spotkań w całej Polsce, podczas których mieszkańcy będą mogli bliżej poznać zasady udziału w projekcie. W trasę rusza Fotobus Fundacji Orlen. W Łomży pojawi się on 12 marca br. na parkingu przed Galerią „Aleja Park” w godz. 12.00-17.00. Na mieszkańców czekają liczne atrakcje oraz konkurs, w którym do wygrania są aparaty Instax.

mat. nadesłane

[related limit=”5″]

Autor P. G.

2020-03-12

Więcej informacji z tej kategorii