Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

GD: Anna Ogrodnik-Wycik, RCKiK Łomża

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Bank Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku zaczyna świeci pustkami. O sytuacji krwiolecznictwa i oddawaniu krwi rozmawialiśmy w audycji “Gość Dnia” Radia Nadzieja z doktor Anną Ogrodnik-Wycik, kierownik łomżyńskiego oddziału terenowego RCKiK. 

– W tej chwili pilnie potrzebujemy grupy 0Rh-. Tego rzeczywiście w magazynach jest mało. Natomiast pozostałych wszystkich grup potrzebujemy. Jest lato, okres wakacyjny także krew zaczęła schodzić na bieżąco, ponieważ wróciły planowe zabiegi operacyjne. Szpitale zaczynają wracać do normy. Realizują swoje zaległości, czyli zabiegi operacyjne, które się nie odbyły są w tej chwili wznawiane i przywracana jest ta kolejka. Także jest duży ruch jeżeli chodzi o zapotrzebowanie na krew – mówi dr Ogrodnik-Wycik. 

Krew można oddawać stacjonarnie w budynku centrum przy Al. Piłsudskiego 11 B, a także podczas mobilnych akcji. Krwiobus w najbliższym czasie pojawi się m.in. w Szczuczynie (11.06. w godzinach 9-12.30 przy Urzędzie Miasta) i Łomży (13.06. w godzinach 8.30-14 w Centrum Katolickim, ul. Zawadzka 55).

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą przeprowadziła Paula Gałązka:

      2021-06-10 GD: Anna Ogrodnik-Wycik, RCKiK Łomża

Pozostałe audycje z cyklu “Gość Dnia” Radia Nadzieja:

 

Hits: 141

Autor P. G.

2021-06-10

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, burmistrz Kolna

"Gościem Dnia" Radia Nadzieja był Andrzej Duda, burmistrz Kolna. Samorządowiec w rozmowie z Paulą Gałązką opowiedział...