Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

GD: Jarosław Cholewicki, dyrektor ROK w Łomży

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

“Gościem Dnia” Radia Nadzieja był Jarosław Cholewicki, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. W rozmowie z Maciejem Dąbrowskim opowiedział on o funkcjonowaniu ośrodka, a także od zbliżających się Dniach Kultury Kurpiowskiej, które odbędą się 20 czerwca.

Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej odbędą się po raz 28. Wydarzenie ma na celu promocję kultury i tradycji kurpiowskiej. W ramach wydarzenia na terenie Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie zaplanowano warsztaty etnograficzne ginących zawodów w ramach “Popołudnia z twórczością ludową”, m.in. kowalstwo, bursztyniarstwo, tkactwo, wycinanka i przesłuchania laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich:

– Żeby dostać się do Nowogrodu trzeba przejść eliminacje. W tym roku, w związku z tym, że trwała pandemia te eliminacje musieliśmy robić również online. Konkurs generalnie robiony był na zasadzie nadesłanych nagrań przez uczestników ocenianych przez jurorów. Potem odbywa się koncert laureatów. W roku bieżącym również tak to wygląda. Nie może być większych skupisk niż 150-200 osób, nawet w plenerze. W związku z czym ta impreza musi być troszkę ograniczona – mówi Jarosław Cholewicki. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy:

      2021-06-16 GD: Jarosław Cholewicki, ROK w Łomży

Pozostałe audycje z cyklu “Gość Dnia” Radia Nadzieja:

Hits: 22

Autor P. G.

2021-06-16

Więcej informacji z tej kategorii