Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

GD: Piotr Kłys, wójt Gminy Łomża

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Absolutorium za wykonanie budżetu w 2020 roku, ceny za śmieci oraz komunikacja autobusowa – to tylko część tematów, które pojawiły się w dzisiejszej audycji “Gość Dnia” Radia Nadzieja. Mierzył się z nimi wójt Gminy Łomża, Piotr Kłys.

– 2020 rok dla wszystkich był trudny. To rok, który pandemicznie dotknął cały świat i dotknął po kolei nas wszystkich. Każdy z nas tak naprawdę w swojej rodzinie poczuł covida. Każdy z nas w sposób bardziej czy mniej groźnie to przeszedł. Niektórzy tego nie przeszli. Dotykało to nas wszystkich, ale dotykało to też i w zakresie działalności samorządu. Proszę zwrócić uwagę, że hasło “Zostańcie w domu” w 2020 roku, mieliśmy izolację społeczną, wszyscy musieliśmy zostać w domu, a urzędy musiały pracować. My świadczyliśmy usługę dla mieszkańców stale i to w zakresie zarządzania kryzysowego, ale także i w zakresie zwykłej, bieżącej obsługi – mówił samorządowiec. 

Mimo trudnego czasu, rok 2020 Gmina Łomża zamknęła z dochodami na poziomie 62 mln złotych i z wydatkami na poziomie 57 mln złotych. Nadwyżka finansowa wyniosła ponad 4 mln złotych.

– Tę nadwyżkę konsumujemy w roku bieżącym, ale też w roku 2020 nie musieliśmy wziąć kredytu. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą przeprowadził Jakub Trochimowicz: 

      2021-06-11 GD: Piotr Kłys, wójt Gminy Łomża

Pozostałe audycje z cyklu “Gość Dnia” Radia Nadzieja:

Hits: 90

Autor P. G.

2021-06-11

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Ewa Krupka, aktorka amatorka

GD: Ewa Krupka, aktorka amatorka

Na scenie gra od 11 lat, działa na rzecz ostrołęckich stowarzyszeń oraz aktywnie pracuje na rzecz Osiedla Leśne. Mowa...

GD: Łukasz Jasina, krytyk filmowy

GD: Łukasz Jasina, krytyk filmowy

"Gościem Dnia" Radia Nadzieja był dzisiaj (8.06.) Łukasz Jasina, krytyk filmowy. Tematem rozmowy, która przeprowadził...