Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

GD: Stanisław Szymańczyk, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Kolnie – Placówki oświatowe w Gminie Kolno są przygotowane do zdalnego nauczania

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

– Placówki oświatowe w Gminie Kolno są przygotowane do zdalnego nauczania – mówił dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Kolnie, Stanisław Szymańczyk. O nowej sytuacji dla uczniów i nauczycieli opowiadał w rozmowie “Gość Dnia” na antenie Radia Nadzieja.

Jak mówi, nauczyciele z Gminy Kolno od momentu ogłoszenia zamknięcia szkół byli w gotowości do prowadzenia zajęć w sposób zdalny.

Prosił pan wójt dyrektorów i nauczycieli, aby wyposażyli naszych uczniów w niezbędne materiały dydaktyczne do samodzielnych prac uczniów w domu. Placówki oświatowe w Gminie Kolno są przygotowane do zdalnego nauczania. Mało tego, że poprzez media nauczyciele mogą przekazywać swoim podopiecznym materiały do nauki, to dzięki kartom pracy mają też możliwość sprawdzenia wiedzy swoich uczniów. 

Uczniowie mają dostęp do komputerów i internetu, które są podstawowymi narzędziami do realizowania nauczania zdalnego. Zdaniem Szymańczyka, po raz pierwszy nowe technologie przydały się do czegoś naprawdę dobrego w funkcjonowaniu szkoły.  Jednak należy pamiętać o umiarze. – Jeśli robimy wszystko zgodnie z umiarem, z wyczuciem to również i praca z telefonem, z komputerem jest przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem. 

Nauczanie zdalne nie jest jednak w stanie całkowicie zastąpić osobistego kontaktu z uczniem. Dlatego też jeśli przerwa w zajęciach szkolnych się przedłuży to ósmoklasistów i maturzystów czeka przełożenie egzaminów:

– Wszystko wskazuje na to, że ta przerwa się wydłuży. Że ten 25 marzec to z założenia, gdy minister i pan premier ogłaszali tą przerwę w nauczaniu, to jednak nie byli świadomi jakie skutki tu będzie nabierała i rozwój ten pandemii. I dlatego też między innymi tutaj z nasi dyrektorzy i szkoły przygotowują własne karty pracy dla uczniów, które zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły i te karty będą zwracane po wypełnieniu do sprawdzenia, żeby wiedzieć jak dzieci odbierają tę naukę. 

Z dyrektorem Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Kolnie, Stanisławem Szymańczykiem rozmawiała Beata Borkowska:

Pozostałe audycje z cyklu “Rozmowa Dnia” Radia Nadzieja:

 

Autor M. Sz.

2020-03-20

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

Burmistrz Kolna, Andrzej Duda był Gościem Dnia Radia Nadzieja. Na początku rozmowy burmistrz przypomniał o przebudowie...