Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

GD: Wojciech Winko, Stowarzyszenie “Solidarni w potrzebie” – Być może, akurat w sprawie takiego trybu przekształcenia szpitala zrobiono błąd

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Przekształcenie Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w jednoimienny Szpital zakaźny wciąż budzi kontrowersje i popycha lokalnych społeczników do działania. Utworzyli oni Stowarzyszenie „Solidarni w potrzebie”, które docelowo ma pomagać osobom potrzebującym pomocy medycznej. Opowiadał o tym na antenie Radia Nadzieja, prezes zarządu Wojciech Winko.

Społecznicy podejmują też konkretne działania taktyczne i wciąż nie tracą nadziei, na zmianę decyzji w kwestii łomżyńskiej placówki zdrowia.

– Ponad 120 tysięcy ludzi z dnia na dzień straciło w zasadzie dostęp do świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej i szpitalnej w Łomży. My jakkolwiek rozumiemy działanie rządu, ministra zdrowia, warunków pandemii, jednak jako mieszkańcy Łomży i regionu możemy tę decyzję ocenić jednoznacznie, jako bardzo kontrowersyjną – mówi Wojciech Winko, prezes zarządu Stowarzyszenia “Solidarni w potrzebie” i dodaje, że stowarzyszenie nie będzie podejmowało żadnych inicjatyw w sprawie odwołania bądź też ukarania. – Chcemy podjąć działania w kierunku zwrócenia uwagi ministra zdrowia na to, że być może, akurat w sprawie takiego trybu przekształcenia szpitala zrobiono błąd. 

Stowarzyszenie przygotowuje petycję do Ministra Zdrowia o wykreślenie naszego szpitala z rejestru szpitali jednoimiennych. W celu nawiązania kontaktu z osobami chętnymi do współdziałania, działacze proszą o rejestrację na grupie FB: SOLIDARNI W POTRZEBIE lub pod adresem e-mail: solidarniwpotrzebie@o2.pl.

Z Wojciechem Winko, prezesem Stowarzyszenia “Solidarni w potrzebie” rozmawiała Beata Borkowska.

 

Hits: 1

Autor P. G.

2020-04-14

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, burmistrz Kolna

"Gościem Dnia" Radia Nadzieja był Andrzej Duda, burmistrz Kolna. W rozmowie z Jakubem Trochimowiczem opowiedział on o...

GD: ks. prał. dr Czesław Oleksy

GD: ks. prał. dr Czesław Oleksy

Zbliża się 31. rocznica Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Łomży. O tym, jak to się stało, że Papież Polak w 1991...