Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Grajewo: Będzie więcej miejsc dla seniorów

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Nowe miejsca i szersza oferta klubów seniora w Gminie Grajewo. Samorząd otrzymał na ten cel wsparcie od zarządu województwa podlaskiego. 

Gmina Grajewo, dzięki dotacji, zwiększy liczbę miejsc w klubie seniora w Rudzie, przy ul. Szkolnej 1 i jego filiach: w Białaszewie, przy ul. Lipowej 2 oraz w Wierzbowie, przy ul. Wierzbowo 54. Rozszerzona zostanie również oferta klubów. Seniorzy wezmą udział w warsztatach tematycznych (np. informatycznych), spotkaniach z specjalistami, zajęciach z zakresu kultury fizycznej, wyjazdach na imprezy kulturalne czy wycieczkach edukacyjnych.

– Osoby starsze często dotyka osamotnienie. Seniorzy czują się niepotrzebni, zbędni, zepchnięci na boczny tor po latach aktywności. Chcemy i powinniśmy przełamać to poczucie izolacji. Atrakcyjna oferta klubu seniora to znakomita recepta na tę samotność. Seniorzy znów poczują się ważni i potrzebni – powiedział marszałek Artur Kosicki.

Realizacja projektu wyniesie 301 tys. zł, a dofinansowanie to 285 tys. zł. Został on wyłoniony w ramach Lokalnej Grupy Działania (LGD) Biebrzański Dar Natury. Jego realizacja zakończy się w sierpniu 2023 roku.

Wrota Podlasia/red. pg

Hits: 16

Autor P. G.

2021-06-07

Więcej informacji z tej kategorii