Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: 2023 rok pod znakiem inwestycji

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

– Jesteśmy bardzo nastawieni na rozwój – mówił w audycji Gość Dnia, wójt gminy Kolno Józef Wiśniewski. Samorządowiec przyznał, że połowa budżetu gminy na ten rok jest przeznaczona na inwestycje.

Józef Wiśniewski mówił, że gmina przede wszystkim skupia się na inwestycjach drogowych. – Pozyskaliśmy środki z PROW na realizację przedsięwzięcia w miejscowości Niksowizna. Również złożyliśmy wnioski do rządowego funduszu rozwoju dróg na trzy nasze drogi. Dwie na pewno otrzymały akceptacje. Chodzi o drogi Kiełcze-Kopki i Tyszki-Łabno (…) Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy realizować te przedsięwzięcia, na które czekają mieszkańcy przez dziesięciolecia.

      2023-01-03 Józef Wiśniewski o inwestycjach drogowych

Gmina będzie również projektować nowe odcinki dróg w takich miejscowościach jak Zabiele-Dreski, Stary Gromadzyn czy Janowo

Zadania inwestycyjne gminy to jednak nie tylko drogi. Między innymi w miejscowości Glinki w Gminie Kolno powstanie Centrum Opiekuńczo Mieszkalne. Gmina na realizację tej inwestycji otrzymała dofinansowanie. Centrum ma powstać w budynku po byłym gimnazjum. Znajdzie tam miejsce 20 osób z niepełnosprawnością, z czego 7 osób będzie mogło liczyć na opiekę całodobową. Będą oni objęci rehabilitacją i pomocą psychologiczną – mówi wójt gminy Kolno, Józef Wiśniewski.

      2023-01-03 Józef Wiśniewski o centrum

Roboty mają zakończyć się w przyszłym roku. Natomiast część prac zostanie wykonana jeszcze w roku bieżącym

Zadowoleni mogą być również mieszkańcy miejscowości Lachowo. Tam gmina chce wybudować oczyszczalnie ścieków.

Całej rozmowy z wójtem gminy Kolno wysłuchacie tutaj

2023-01-03

Więcej informacji z tej kategorii