Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: Budowa Izby Pamięci Rolnictwa i Życia na Wsi zbliża się ku końcowi

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Budowa Izby Pamięci Rolnictwa i Życia na Wsi w Lachowie nabiera tempa! W budynku zamontowano już nowe okna i drzwi, a wnętrze nabiera barw. Inwestycja zbliża się ku końcowi i wiosną przyszłego roku zostanie uroczyście otwarta.

Odwiedzający będą mogli odkrywać historię dawnego rolnictwa. Miejsce stanie się nie tylko przestrzenią pełną pamiątek i dawnych narzędzi, ale także miejscem spotkań mieszkańców i turystów – mówi wójt gminy Kolno, Józef Wiśniewski.

W tej chwili przy tworzeniu tej Izby Pamięci trzy budynki zostały wyremontowane. One są zabytkami. Pozyskaliśmy dość duże pieniądze, żeby te budynki w ogóle uratować i żeby ich wygląd był pozytywnym przeżyciem estetycznym naszych mieszkańców – ocenił samorządowiec.

Takie miejsce ma przypominać młodszym pokoleniom o tym, jak wyglądała wieś kilkadziesiąt lat temu.

Chcemy dla młodych ludzi, dla tych, którzy wieś znają tylko i wyłącznie z obecnych obrazów. Innych narzędzi, innych maszyn używało się przy produkcji rolnej. I właśnie w tym kierunku idą nasze działania. W budynku mieszkalnym będzie wspaniała ekspozycja tego sprzętu, który był używany przez gospodynie domowe – wyjaśniał wójt Józef Wiśniewski.

Izba Pamięci, która mieści się w drewnianej chacie jest wpisana do rejestru zabytków.

Fot. FB/KolnoGmina 

Autor P.M.

2025-09-25

Więcej informacji z tej kategorii