Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: Dotacja dla rolników na usunięcie odpadów rolniczych

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Rolnicy z Gminy Kolno będą mogli otrzymać dofinansowanie na usunięcie odpadów rolniczych z gospodarstwa. Do takich nieczystości możemy zaliczyć np. folię rolniczą białą i czarną, opakowania po nawozach i typu Big Bag.

W ramach programu „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” wniosek o dofinansowanie może złożyć każdy rolnik. – Jest to dedykowane do wszystkich mieszkańców Gminy Kolno. Po podpisaniu umowy rolnicy będą zobowiązani do zwiezienia odpadów we wskazane miejsce, takie miejsce znajduje się w Czerwonem. Dostarczone nieczystości muszą być spakowane w paczki nie przekraczające 25 kg, aby swobodnie można było przenosić je do kontenerów, mówi Robert Nadara z Urzędu Gminy Kolno.

      2023-02-01-Robert Nadara

Kierownik referatu inwestycji i rozwoju z Urzędu Gminy, Robert Nadara, przekazuje nam, że problem dotyczący zagospodarowania folii rolniczej jest odwieczny. – Rolnicy nie mają co zrobić z folią głównie czarną, białą, sznurkiem do owijania balotów a także opakowaniem od nawozów. Dlatego też często zgłaszają się do gminy o pomoc.

      2023-02-01 Robert Nadara o problemie

Wnioski można składać do końca lutego, są one dostępne w siedzibie Urzędu Gminy Kolno. Dotacja wynosi 500 zł za tonę, w przypadku gdy wartość odpadów przekroczy tę kwotę, różnicę pokrywa właściciel odpadów, w wysokości zależnej od ilości dostarczonego odpadu rolniczego.

 

ST

 

 

Więcej informacji z tej kategorii

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

Zambrów: Budowa OSP w Chorzelach

400 tysięcy – taką kwotę otrzymała gmina Zambrów na budowę nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach....