Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: IV Turniej Wsi Gminy

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Konkurencje sprawnościowe, kulturalne i kulinarne przygotowane są na Turniej Wsi Gminy Kolno. Ten będzie miał miejsce już po raz IV w Wykowie.

Udział mogą wziąć sołectwa z Gminy Kolno. Każda wieś może wybrać zespół od 5 do 8 osób. Kapitanem drużyny musi być Sołtys lub osoba przez niego wyznaczona.

-Staramy się co roku zaprosić jak najwięcej przedstawicieli naszych miejscowości znajdujących się na terenie gminy Kolno, żeby wspólnie z nami uczestniczyli w takiej zabawie integracyjnej, która ma znamiona konkursu. Są to gry i zabawy sprawnościowe, konkurs artystyczny, gdzie dane miejscowości muszą przedstawić coś humorystycznego, czy fajnego o swojej miejscowości. To również konkurs kulinarny, w tym roku przewodnim tematem jest cukinia, czyli miejscowości, które się zgłaszają, muszą przygotować potrawę z cukinii, która potem będzie oceniana przez naszych jurorów – mówi dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno, Mariusz Wesołowski.

      2023-08-09 Mariusz Wesołowski

-Jest to impreza o charakterze integracyjnym dla naszej społeczności, dla mieszkańców gminy Kolno. Główną ideą turnieju jest konkurs, która miejscowość wypadnie jak najlepiej, ale to przede wszystkim jest to spotkanie integracyjne. Tutaj chodzi o to, żeby mieszkańcy naszej gminy spotkali się, wspólnie spędzili czas, porozmawiali ze sobą, nabrali doświadczeń – dodaje dyrektor.

      2023-08-09 Mariusz Wesołowski o Turnieju

Organizatorami wydarzenia są Centrum Kultury Gminy Kolno i Koło Gospodyń Wiejskich w Wykowie. Turniej rozpocznie się w niedzielę (13 sierpnia) o godzinie 11.00, przy Świetlicy Wiejskiej w Wykowie.

 

Autor W M

2023-08-09

Więcej informacji z tej kategorii