Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: Ochotnicy z Janowa świętowali 65-lat istnienia jednostki [FOTO]

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Wczoraj w gminie Kolno strażacy i zaproszeni goście świętowali 65-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowie.

W ramach uroczystości odbyła się Msza święta w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Łosewie, po której został poświęcony wóz strażacki, a następnie przed jednostką straży zostały wręczone odznaczenia.
O wyróżnieniach strażaków mówił wicemarszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś:

-Za ratowanie mienia i życia ludzi chcieliśmy dzisiaj jako zarząd województwa podziękować i pogratulować wszystkim ochotnikom z Janowa. Myślę, że to jest duża wartość i tak, jak przeważnie mówię, że ochotnicy i Koła Gospodyń to nasze dobra narodowe. To życie polskiej wsi, które jest aktywne i daj Boże, żeby było tak na zawsze.

      2023-10-02 Marek Olbryś o odznaczeniach

Wójt gminy Kolno, Józef Bogdan Wiśniewski dodał, że jakość pracy straży zależy od jej pracowników:

-To w jakiej kondycji znajduje się jednostka OSP Janowo to jest zasługa przede wszystkim was, druhowie strażacy, ponieważ wy swoją służbą i postawą na co dzień udowadniacie to, że jesteście potrzebni nam wszystkim. Jesteście nam potrzebni po to, abyśmy my czuli się bezpieczni.

      2023-10-02 Józef Bogdan Wiśniewski o postawie strażaków

Współpraca z jednostką straży układała nam się właściwie podsumował radny województwa podlaskiego, Adam Wojciech Sekściński:

-W ciągu kilka lat zrealizowaliśmy kilkanaście projektów, w tym roku to też jest kilka dużych projektów. Cieszę się z tego i mam satysfakcję, iż dzięki naszym staraniom choć w niewielkim stopniu udało się poprawić bezpieczeństwo na terenie naszej gminy Kolno, ale również gmin ościennych i całego powiatu kolneńskiego.

      2023-10-02 Adam Wojciech Sekściński o współpracy ze strażą

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej uroczystości.

Autor M.D.

2023-10-02

Więcej informacji z tej kategorii