Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: Podziękowania za akcję szycia maseczek

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Bezinteresowność, solidarność i troska o drugiego człowieka – takie słowa usłyszeli mieszkańcy gminy Kolno za uszycie ponad 3,5 tysiąca maseczek. Akcja rozpoczęła się na przełomie marca i kwietnia ubiegłego roku w Wykowie i po czasie brali w niej udział mieszkańcy z dziesięciu miejscowości. Teraz była okazja, żeby im za to podziękować.

Wójt gminy, Józef Wiśniewski, mówi, że zaskoczyła go skala akcji:

– Początkowo było to bardzo takie niewinne. Zaczęło się od jednego telefonu. Od telefonu sołtysa ze wsi Wykowo, który mówił że panie z koła gospodyń szyją maseczki dla szpitala, i tutaj mogłyby również. I tak to się zaczęło. Ten odruch gotowości, natychmiastowej gotowości niesienia pomocy naprawdę był bardzo ważny, a później już były inne telefony. Ten przykład niejako oddziaływał na innych. 

      2021-06-16 Józef Wiśniewski o maseczkach

Jedną z pierwszych osób, która zaczęła szyć maseczki dla mieszkańców była pani Beata Rybka:

– No chciałam po prostu wyrazić chęć pomocy mieszkańcom gminy Kolno. Zanim to się zaczęło szyłam wcześniej kuzynce do szpitala, bo ciężko było kupić i oni nawet w pracy mieli ciężko kupić maseczki. 

      2021-06-16 Beata Rybka o maseczkach

Jednocześnie mieszkańcy oraz wójt zgodnie podkreślają, że chociaż akcja była pięknym pokazem solidarności, to mają nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby w przyszłości.

jt

Hits: 11

Autor P. G.

2021-06-16

Więcej informacji z tej kategorii