Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: Samorząd kontynuuje swoje inwestycje [FOTO]

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Bez przeszkód trwa realizacja inwestycji, na które Gmina Kolno pozyskała dofinansowanie z zewnątrz. W ostatnich dniach na Stacji Uzdatniania Wody w Kumelsku i Zabielu montowane były panele fotowoltaiczne. W Tyszkach Wądołowo i w Brzózkach przebudowywane są drogi gminne, a w Borkowie kontynuowana jest rozbudowa szkoły i przebudowa sali gimnastycznej.  

– W przypadku projektów czy to z unijnym, czy krajowym dofinansowaniem dotrzymanie terminów jest bardzo istotne, dlatego cieszy nas, że na razie, mimo epidemii,  prace idą zgodnie z planemmówi Józef Bogdan Wiśniewski wójt gminy Kolno.

Pierwsza w Gminie Kolno inwestycja polegająca na montażu urządzeń służących do pozyskiwania energii słonecznej na budynkach użyteczności publicznej realizowana jest dzięki unijnej dotacji. 251 934,80 zł dofinansowania na projekt pt. „Instalacja urządzeń służących do pozyskania energii słonecznej na stacjach uzdatniania wody w Gminie Kolno” pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą, prace na SUW w Kumelsku i Zabielu mają potrwać do 8 maja.

Rozbudowa i przebudowa Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie to inwestycja, na dofinansowanie której Gmina Kolno pozyskała ponad milion złotych w ramach „Sportowa Polska – Program rozwoju infrastruktury sportowej”. Prace nad generalnym remontem sali gimnastycznej i dobudowaniem dwóch sal lekcyjnych mają potrwać do 17 sierpnia br.

Przebudowa dróg gminnych w Brzózkach i Tyszkach Wądołowo to inwestycje dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych. Pod koniec ubiegłego roku  Gmina Kolno pozyskała pieniądze na ich przebudowę. Dofinansowanie pokryje 60 proc. kosztów  inwestycji. W tym roku z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych realizowane będą inwestycje drogowe w Glinkach i Lachowo –Kossaki. Gmina Kolno już ogłosiła przetargi na wykonanie tych drogowych inwestycji.

[nggallery id=3945]

UG Kolno

[related limit=”5″]

Hits: 0

Autor P. G.

2020-04-23

Więcej informacji z tej kategorii