Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Piątnica: Punkt szczepień powstanie na hali sportowej

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram
Kolejny Punkt Masowych Szczepień przeciwko COVID-19 ma pojawić się w regionie. Wójt Gminy Piątnica poinformował że, na terenie Powiatu Łomżyńskiego zgłoszona została Gminna Hala Sportowa przy ul. Szkolnej 29 w Piątnicy.

– Biorąc pod uwagę obecną sytuacja oraz mając na względzie potrzeby mieszkańców Powiatu Łomżyńskiego zaproponowałem Gminną Halę Sportową w Piątnicy na Masowy Punkt Szczepień. Po analizie wymagań oceniliśmy to miejsce jako optymalne pod względem zachowania wszystkich procedur, a przede wszystkim bezpieczeństwa zarówno osób szczepionych jak i zespołów szczepiących. Mam nadzieję, ze dzięki szybkiej reakcji przyczynimy się do przyspieszenia procesu szczepień i być może do szybkiego powrotu do normalności. Jesteśmy przygotowani do uruchomienia punktu szczepień, czekamy tylko akceptację Wojewody Podlaskiego – mówi Artur Wierzbowski.   

Zgłoszenie punktu PSM zostało wysłane 31.03.2021 roku, a podczas spotkania w Starostwie Powiatowym z wójtami i burmistrzami powiatu, które odbyło się 1.04.2021 zostały przedstawione szczegółowe informacje dotyczące proponowanego punktu szczepień.

Na cele związane z obsługą Masowego Punktu Szczepień w Piątnicy  zostało  podpisane wstępne porozumienie z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej  w Łomży. Zakłada się że, szczepienia będą przeprowadzane przez dwa zespoły szczepiące od 19 kwietnia, przy czym jeden zespół będzie wykonywał około 100 szczepień dziennie.

      2021-04-14 Artur Wierzbowski o MPS w Piątnicy

UG Piątnica/red. pg/md

Hits: 31

Autor P. G.

2021-04-14

Więcej informacji z tej kategorii

Mazowsze: Teleopieka dla seniorów

Mazowsze: Teleopieka dla seniorów

Cztery uratowane życia, 654 starsze osoby otoczone zdalną opieką – to obecny bilans pilotażowego programu teleopieki w...