Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Rajgród: Miał siedzieć w domu na kwarantannie, poszedł na zakupy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Policjanci interweniowali wobec 57-letniego mieszkańca gminy Rajgród, który będąc na kwarantannie poszedł do sklepu zrobić zakupy. O zaistniałej sytuacji funkcjonariusze powiadomili służby sanitarne.

Do zdarzenia doszło wczoraj (14.04.) około 11.30. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna wyszedł z domu, bo chciał zrobić zakupy.

– Czujna ekspedientka wiedząc, że 57-latek objęty jest kwarantanną, natychmiast zareagowała i zamknęła sklep. Mężczyzna nie mając wyjścia, wrócił do domu. Tam zastał policjantów. Początkowo 57-latek twierdził, że nie opuszczał mieszkania. Po chwili zmienił swoją wersję zdarzeń i powiedział, że chciał zrobić szybkie zakupyinformuje sierż. sztab. Sylwia Gosiewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. 

O zaistniałej sytuacji funkcjonariusze powiadomili służby sanitarne. Obecnie prowadzone są w tej sprawie czynności wyjaśniające.

Podczas wczorajszych 3 215 kontroli osób przebywających w kwarantannie, policjanci stwierdzili 5 przypadków jej nieprzestrzegania. Przypominamy, że za złamanie kwarantanny grozi kara, która może sięgnąć nawet 30 tys. złotych.

KPP Grajewo/red. pg

[related limit=”5″]

Hits: 0

Autor P. G.

2020-04-15

Więcej informacji z tej kategorii