Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Rzekuń: Samorząd doposaży jednostki OSP

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Gmina Rzekuń w powiecie ostrołęckim wyposaży trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w średnie wozy bojowe oraz karetkę pogotowia. – Priorytetem jest inwestycja w bezpieczeństwo naszych mieszkańców – mówił wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak:

– Razem z samorządowcami, z radnymi, po długich też rozmowach ze strażakami doszliśmy do wniosku, że doposażymy jednak te jednostki OSP na terenie naszej gminy w lepszy, nowocześniejszy sprzęt. Tak, żeby ten czas reagowania był szybszy, ale przede wszystkim, żeby rozszerzyć też spektrum działania jeżeli chodzi o tej jednostki. Tak, żeby ten czas reakcji, czas reagowania był jeszcze szybszy. 

      2021-09-10 Bartosz Podolak o doposażeniu OSP 1

Nowe wozy bojowe otrzymają jednostki OSP z Rzekunia, Kamianki i Rozwory. Nowoczesna karetka pogotowia trafi do strażaków z Rzekunia:

– Pierwszy wóz bojowy będzie na przełomie grudnia i stycznia tego albo przyszłego roku. I następne wozy bojowe co sześć miesięcy będziemy chcieli przekazywać na poszczególne jednostki strażackie. Jeżeli chodzi o kartkę pogotowia, ponieważ takową też będziemy chcieli nabyć, to taka karetka myślę, że do końca roku będzie na naszym wyposażeniu. 

      2021-09-10 Bartosz Podolak o doposażeniu OSP 2

Inwestycja zostanie zrealizowana ze środków budżetu Marszałka Województwa Mazowieckiego, Sejmiku Województwa oraz Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

kr

Hits: 10

Autor P. G.

2021-09-10

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...