Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Grajewo: Centrum Edukacji Obronnej rozpoczęło swoją działalność

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Przy Zespole Szkół nr 2 w Grajewie powstało Centrum Edukacji Obronnej. Znajdują się w nim dwie strzelnice: wirtualna i pneumatyczna. Zostały utworzone w miejscu starej sali gimnastycznej.

W budynku mieści się też magazyn broni, sala instruktażowa oraz pomieszczenia gospodarcze. Ze strzelnic mogą korzystać wszystkie szkoły, które są na terenie powiatu oraz mieszkańcy. – Z tej strzelnicy mogą korzystać przede wszystkim klasy mundurowe, które są na terenie powiatu grajewskiego a dokładnie w Zespole Szkół nr 2 są klasy wojskowe certyfikowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Klasy policyjne, wojska terytorialne, wszystkie służby. Jest to także skierowane dla pasjonatów sportu strzeleckiego a także mieszkańców powiatu grajewskiego – mówi starosta grajewski, Waldemar Remfeld.

      2023-04-26 Waldemar Remfeld

Całkowity koszt budowy Grajewskiego Centrum Edukacji Obronnej to ponad 4,1 mln zł. Około 2 mln zł to kwota dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki, a 900 tys. zł to wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powiat grajewski dołożył ponad 1,5 mln zł.

Autor

2023-04-26

Więcej informacji z tej kategorii