Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Grajewo: Czeki z dotacjami dla OSP

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Ochotnicze Straże Pożarne w powiecie grajewskim otrzymały pieniądze od samorządu województwa. Symboliczne czeki z dotacjami samorządowcom i przedstawicelom OSP przekazali wicemarszałek Marek Olbryś i radna wojewódzka, Wanda Mieczkowska

Wicemarszałek województwa, Marek Olbryś zwrócił się do strażaków mówiąc, że reprezentują w najlepszy sposób „piękną ideę pomocy niesionej potrzebującym”.

– Doceniamy to bardzo, od lat przekazując wsparcie z naszego specjalnego funduszu dla jednostek OSP. Sami najlepiej wiecie, że możemy tę pomoc w razie potrzeby zwiększyć. Cenię też wysoko wasze znaczenie dla samorządów i lokalnych społeczności, a wójtom i burmistrzom dziękuję szczególnie, bo to na was spoczywa największy ciężar utrzymania OSP w dobrej kondycji i gotowości – mówił wicemarszałek Marek Olbryś.

Rekordowe dofinansowanie w powiecie grajewskim (57 tys. zł) otrzymała miejska OSP w Grajewie.

– To rzeczywiście rzadkie zjawisko – jednostka OSP w ośrodku, w którym jest Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, ale uważamy, że to dobre rozwiązanie. Mamy zabezpieczenie dla miasta, gdyby nawet wszyscy strażacy PSP byli zajęci. Zastanawiamy się także nad budową siedziby OSP, bo co może być ważniejszego od bezpieczeństwa? Dziękuję za wsparcie zarządowi województwa – mówi Dariusz Latarowski, burmistrz Grajewa.

W wiejskiej gminie Grajewo cała dotacja (39 tys.) trafi do OSP Toczyłowo, gdzie powstaje nowa remiza i gromadzony jest sprzęt do zakupionego w ubiegłym roku pojazdu. W Szczuczynie (23 tys.) głównym beneficjentem będzie OSP Niedźwiadna. W mieście i gminie Rajgród (28,5 tys.) do wszystkich jednostek trafią nowe mundury. Pieniądze w innych wspartych jednostkach przeznaczone zostaną także na bieżące potrzeby, remonty i naprawy.

BŚ/wrotapodlasia.pl

 

2022-09-15

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 2 kwietnia

Słowo Życia: 2 kwietnia

NIEDZIELA PALMOWA   Mt 21, 1-11 Gdy się zbliżyli do Jerozolimy i przyszli do Betfage na Górze Oliwnej, wtedy...

Słowo Życia: 1 kwietnia

Słowo Życia: 1 kwietnia

SOBOTA PIĄTEGO TYGODNIA WIELKIEGO POSTU   J 11, 45-57 Wielu spośród Żydów przybyłych do Marii, ujrzawszy to,...