Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Grajewo: Dworzec zostanie przebudowany. Rząd przeznaczy ponad 4 mld na kolej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Dworzec w Grajewie zostanie przebudowany. To w ramach Programu Inwestycji Dworcowych. Tym samym obiekt został przejęty przez PKP SA. Podczas konferencji prasowej w Grajewie minister aktywów państwowych, Jacek Sasin ogłosił kolejną edycję programu na łączną kwotę blisko 4,5 miliarda złotych.

Na modernizację dworca mieszkańcy Grajewa czekają od lat. Teraz w końcu się doczekają. Inwestycja jest możliwa dzięki Programowi Inwestycji Drogowych. Tym samym obiekt został przejęty przez PKP SA. Bez tego, spółka nie mogła realizować tam inwestycji.

– Teraz możemy przystąpić do modernizacji. Wspólnie z panem starostą, burmistrzem pomyślimy, żeby zagospodarować cały ten plac przed dworcem, żeby powstał tutaj węzeł przesiadkowy. Grajewo znajdzie się na mapie szybkich kolei i będzie ważnym punktem. PKP zadba o to, żeby przywrócić piękno tego obiektu i również zadbamy o to, żeby zastosować podczas tej modernizacji wszystkie najnowocześniejsze technologie – mówił podczas konferencji prasowej członek zarządu PKP SA, Krzysztof Golubiewski.

      2023-08-04 Krzysztof Golubiewski

Podczas konferencji minister aktywów państwowych, Jacek Sasin poinformował o kolejnej edycji Programu Inwestycji Dworcowych. Jego szacowana wartość to blisko 4,5 miliarda złotych. Były wicepremier powiedział, że dzięki temu programami i jego poprzednich edycji, prawie wszystkie dworce kolejowe w województwie podlaskim zostaną wyremontowane.

– Przywracamy to, co przez te 40 lat rządów liberalnych w Polsce zostało zlikwidowane. Tak jest z tym dworcem i wieloma innymi, ale również z połączeniami kolejowymi, które są realizowane w ramach wielkich programów, które w ciągu ostatnich 8 lat są podstawą działalności spółek kolejowych.

      2023-08-04 Jacek Sasin

Pochodzący z Grajewa wiceminister cyfryzacji, Adam Andruszkiewicz wspominał, że lata mijały, ekipy rządzące się zmieniały, a dworzec niszczał.

– Ja nigdy nie mogłem nawet marzyć, że kiedyś tutaj stanę jako parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości i będą mógł podziękować panu premierowi i całej drużynie PiS, że ten dworzec będzie tak pięknie wyglądać. To jest dowód na to, że rząd PiS dba o Polskę lokalną, kocha Polskę lokalną i jej nie zostawi. Obca jest nam filozofia Donalda Tuska, który inwestował tylko w największe metropolie.

      2023-08-04 Adam Andruszkiewicz

Poseł PiS Jarosław Zieliński mówił o tym jak ważna jest nowoczesna kolej z punktu widzenia gospodarczego i wygody mieszkańców.

– Te inwestycje to jest próba bardzo szybkiego nadrobienia tych zaległości z czasów PRL-u i III RP, kiedy rządzili nasi poprzednicy spod znaku liberalnych ugrupowań. Wielkie kwoty, wielkie przedsięwzięcia, ale to trzeba kontynuować.

      2023-08-04 Jarosław Zieliński

Marszałek województwa podlaskiego, Artur Kosicki mówił, że dzięki programom rządowym nie ma już Polski A i Polski B.

– Dla rządu Prawa i Sprawiedliwości jest jedna Polska. Ja i moi koledzy samorządowcy wiemy to najlepiej, jak duże, historyczne środki są przekazywane samorządom lokalnym.

      2023-08-04 Artur Kosicki

Kolejna edycja Programu Inwestycji Dworcowych obejmie 300 dworców w tym 130 zabytkowych.

fot. Podlaskie.eu

Autor B. Ś.

2023-08-04

Więcej informacji z tej kategorii

21 lipca: Jezus dobry pasterz

21 lipca: Jezus dobry pasterz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B)   Mk 6, 30 - 34 Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co...