Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Grajewo: “Grajewskie spotkania z historią”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Muzeum Historyczne w Grajewie organizuje wydarzenie pod hasłem “Grajewskie spotkania z historią”. Jest to cykl spotkań odbywających się już od kilku lat. Zaproszeni są wszyscy bez względu na wiek. 

W programie jest zaplanowany wykład dwóch prelegentów. – Wystąpi Dr hab. Krzysztof Sychowicz prof. ANS w Łomży, który opowie o stanie wojennym w byłym województwie łomżyńskim. W nim właśnie kiedyś znajdowało się Grajewo. Drugim z prelegentów będzie dr Stefan Marcinkiewicz z Olsztyna, opowie on o źródłach historycznych do badania obozów w Boguszach/Prostkach. Znajdowały się ona na granicy województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Temat będzie bardzo ciekawy, bo przez kilka dni był tam przetrzymywany syn Józefa Stalina. Doktor Marcinkiewicz będzie też opowiadał o nowych źródłach historycznych – mówi dyrektor Grajewskiego Centrum Kultury Tomasz Dudziński.

      2023-03-01 Tomasz Dudziński

Jest to organizowane przede wszystkim dla społeczności. – Mieszkańcy interesują się nie tylko przeszłością w wymiarze ogólnopolskim ale także historią związaną z wydarzeniami lokalnymi. Często są to zdarzenia, w których uczestniczyli ich przodkowie – dodaje Tomasz Dudziński.

      2023-03-01 Tomasz Dudziński o historii

Spotkanie odbędzie się 4 marca o 11 w Grajewskiej Izbie Historycznej.

fot/gckgrajewo

Autor wordpress

2023-03-01

Więcej informacji z tej kategorii