Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Grajewo: Miliony z Polskiego Ładu na rozbudowę infrastruktury

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Kilkanaście dróg, parking, chodniki, oświetlenie – to wszystko powstanie dzięki wsparciu z Polskiego Ładu, które pozyskału miasto Grajewo. Samorząd pozyskał z tego programu blisko 28,5 miliona złotych. Wagę tego wsparcia podkreśla burmistrz miasta, Dariusz Latarowski:

My na budowę tych dróg, jako miasto, posiadamy dokumentację. To zawsze nam spędzało sen z oczu. Chodzi oto, że my jako miasto nie mieliśmy możliwości realizacji wszystkich inwestycji, a były dokumenty. Czasami robiliśmy po kawałeczku, a ten projekt jest projektem strategicznym i to jest dość ważne.

Ten program i te inwestycje przyczynią się do m.in. polepszenia warunków życia – podkreśla sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Rady Ministrów, Adam Andruszkiewicz:

Będziemy robić wszystko i robimy, żeby mieszkańcy tego regionu, naszego województwa podlaskiego oraz także Grajewa, zostawali tutaj. Zostawali tutaj, zakładali rodziny i wiązali swoją przyszłość z tą ziemią. To jest nasz główny cel i, w związku z powyższym, właśnie Polski Ład jest dedykowany do Polski lokalnej.

Cała kwota projektu realizowanego przez miasto Grajewo wynosi blisko 30 milionów złotych.

Hits: 23

Autor J. T.

2021-10-26

Więcej informacji z tej kategorii