Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Grajewo: Modernizacja i przebudowa laboratorium w szpitalu

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Szpitalu Ogólnym im. Witolda Ginela w Grajewie powstało nowe laboratorium. Do tej pory laboratoria analityczne i mikrobiologiczne znajdowały się w oddzielnych częściach budynku. Przez modernizację i rozbudowę zostało przygotowane jedno pomieszczenie.

Praca została zrealizowana w ramach zadania “Projekt oraz przebudowa i modernizacja laboratorium analitycznego i mikrobiologicznego wraz z wyposażeniem – w związku z COVID-19”.

Inwestycja ułatwi logistykę, ponieważ pacjenci teraz nie chodzą do dwóch laboratoriów. – Pacjenci mają w jednym miejscu laboratorium mikrobiologiczne, gdzie przynoszą materiał biologiczny i analityczny. Zrobiliśmy też oddzielne wejście od frontu budynku. Ci którzy będą przychodzili na oddanie materiału biologicznego nie będą zmuszeni przechodzić przez poradnie i spotykać się z chorymi pacjentami – mówi Marta Romanowska dyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie.

      2023-03-01 Marta Romanowska

Do użytku zostały stare sprzęty ale pojawiły się też nowe. – Mamy teraz nowe cieplarki laboratoryjne, dygestoria, komorę laminarną, łaźnię do rozmnażania osocza, chłodziarkę medyczną do przechowywania krwi, mikroskopy, wirówki, aparaty do genetyki, aparaty do barwienia preparatów. Poza tym laboratorium zostało doposażone w zabudowę meblową i urządzenia komputerowe – dodaje Marta Romanowska.

      2023-03-01 Marta Romanowska o nowych sprzętach

Na inwestycję szpital otrzymał środki od wojewody podlaskiego, Starostwa Powiatowego w Grajewie oraz okolicznych miast i gmin. Całkowity koszt wyniósł ponad  2,6 mln zł.

fot/podlaskie.eu/www.facebook.com/PowiatGrajewski

 

 

 

 

Autor

2023-03-01

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 września

Słowo Życia: 30 września

WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA, DOKTORA I PREZBITERA   Łk 9, 43b-45 Gdy wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich...