Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Grajewo: Noc Muzeów 2022 w GIH i Muzeum Mleka

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Za nami Noc Muzeów 2022. Grajewianie też chętnie ruszyli na nocne zwiedzanie do swoich instytucji. Odwiedzili między innymi Grajewską Izbę Historyczną i Muzeum Mleka.

W Grajewskiej Izbie Historycznej swoje zbiory prezentowali miłośnicy gromadzenia różnych przedmiotów. Osoby odwiedzające Izbę mogły dowiedzieć się jak różnorodne i oryginalne mogą być zainteresowania. Tegoroczna Noc Muzeów była również okazją do zwiedzania ekspozycji stałych GIH.

Na zwiedzających Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie czekało moc atrakcji. Dzieci po obejrzeniu ekspozycji mogły wziąć udział w konkursie i wygrać drobny upominek . Najmłodsi uczestniczyli w warsztatach „Pachnące obrazy” podczas których wyczarowali wyjątkowe dzieła, które nie tylko cieszyły wzrok, ale również pięknie pachniały. Dzieci wzięły udział w czytaniu bajek z Matyldą oraz bawiły się w Sali zabaw. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty „Kwiatowy zawrót głowy”. Dzieci wykonały piękne kwiaty z bibuły w doniczce z recyklingu, które będą ciekawym i oryginalnym wiosennym prezentem. Atrakcją, która wzbudziła najwięcej zainteresowania wśród naszych gości było nocne zwiedzanie z Matyldą dla dzieci.

GIH/CTM-M Grajewo/red. pg

Hits: 13

Autor P. G.

2022-05-16

Więcej informacji z tej kategorii