Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Grajewo: Otwarcie wystawy „Stolarstwo, snycerstwo”

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W sobotę (13.11.) odbyło się otwarcie wystawy pod tytułem „Stolarstwo, snycerstwo”. Wpisuje się ona w planowany cykl wstaw o dawnych rzemiosłach.

Podczas otwarcia gościem była Maria Leończuk, fachowiec w dziedzinie konserwacji mebli zabytkowych i historii dawnego meblarstwa. W bardzo ciekawy sposób opowiadała o historii mebli, zmieniających się stylach, rozwiązaniach technicznych i metodach stosowanych przy ich wytwarzaniu. Podzieliła się również niezbędną wiedzą potrzebną przy renowacji mebli zabytkowych.

Oprócz plansz dotyczących tematu wystawy prezentowane są różnego rodzaju zabytkowe meble od barokowej XIII wiecznej skrzyni po meble z XIX i początków XX wieku. Podziwiać można było też kunszt dawnych snycerzy oglądając rzeźbione detale dawnych mebli. Zaimprowizowany kącik stolarza, gdzie eksponowano zabytkowy warsztat stolarski z kompletem różnego rodzaju narzędzi stolarskich tworzył klimat dawnego warsztatu. Ekspozycja wzbogacona została również przez zestaw XIX wiecznych narzędzi stolarskich z kolekcji p. Dariusza Jurczaka.

GIH

Hits: 12

Autor P. G.

2021-11-15

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...