Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Grajewo: Prokuratura bada okoliczności śmiertelnego wypadku na budowie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Śmiertelny wypadek na budowie w Grajewie. Nie żyje 30-letni obywatel Białorusi, na którego spadła metalowa płyta. Śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków w zakresie BHP i narażenia pracownika na niebezpieczeństwo utraty życia prowadzi prokuratura.

O szczegółach mówi Anna Zejer, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży:

– W toku postępowania ustalono, że wskazany mężczyzna jako pracownik firmy budowlanej, będącej podwykonawcą prac, podczas wykonywania zleconych mu czynności, polegających na oczyszczaniu z betonu zdemontowanych elementów konstrukcji szalunkowych, został uderzony w głowę przez przewracającą się stalową płytę szalunkową o wadze ponad 400 kilogramów, która stała pionowo przy ścianie, a następnie uderzył głową w przedmioty leżące na posadzce, w wyniku czego doznał obrażeń powodujących jego zgon na miejscu zdarzenia. Przewracająca się płyta nie przygniotła w/wymienionego, bowiem zatrzymała się na metalowej konstrukcji, która znajdowała się w tym miejscu. W czasie prac nie stosowano żadnych środków zabezpieczenia. 

      2022-08-02 Anna Zejer o śledztwie ws. wypadku na budowie w Grajewie

W celu dokładnego wyjaśnienia okoliczności wypadku zlecono przeprowadzenie sekcji zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

pg/fot. PSP Grajewo

Hits: 48

Autor P. G.

2022-08-02

Więcej informacji z tej kategorii