Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Grajewo: Muzeum Mleka udostępni pomieszczenia na masowy punkt szczepień

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Do 300 szczepień dziennie będzie wykonanych w Masowym Punkcie Szczepień, który powstanie w Gajewie. Władze miasta zdecydowały o zorganizowaniu go w Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka.

Burmistrz Miasta Grajewo, mając na względzie planowane rozpoczęcie szczepień masowych przeciw Covid-19 na terenie całego kraju oraz w celu zapewnienia mieszkańcom Grajewa jak najlepszego dostępu do punktu szczepień, w porozumieniu z Dyrektorem Grajewskiego Centrum Kultury podjął decyzję o utworzeniu Punktu Szczepień Masowych w siedzibie Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka (ul. Konstytucji 3 Maja 36).

Aktualnie trwa organizacja Punktu, który funkcjonować będzie we współpracy ze Szpitalem Ogólnym im. Witolda Ginela w Grajewie. Szpital zgodnie z wytycznymi jest podmiotem prowadzącym działalność leczniczą i zapewni personel medyczny oraz organizację procesu szczepień mieszkańców.

Funkcjonowanie Grajewskiego Punktu Szczepień Masowych zależne będzie od ilości otrzymanych szczepionek. Szacuje się, iż Punkt będzie miał możliwość wykonywać 300 szczepień dziennie.

Miasto rozważa także możliwość utworzenia Punktu Drive Thru.

UM Grajewo/red. pg

Hits: 43

Autor P. G.

2021-04-08

Więcej informacji z tej kategorii