Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

IMGW: Majówka ciepła z przelotnymi opadami deszczu

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Majówka będzie ciepła, miejscami temperatura wzrośnie do 18 stopni. Można się także spodziewać słabego deszczu.

Jak powiedziała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ewa Łapińska, dziś i w sobotę pogoda będzie sprzyjać wypoczynkowi w plenerze, tylko po południu w centrum i na wschodzie może trochę popadać. „Będzie to przelotny niewielki deszcz, a temperatura wyniesie od 10 stopni nad morzem, przez 15-16 w centrum, do 18 na południu kraju”, mówiła Ewa Łapińska.

Jak dodała, w niedzielę już w całej Polsce mogą wystąpić przelotne opady deszczu, ale w drugiej części dnia, głównie na wschodzie i na północnym zachodzie, zacznie się przejaśniać. Najcieplej wciąż na południu – do 18 stopni, a najchłodniej nad morzem: od 10 do 13 stopni.

W poniedziałek w większości województw ma być słonecznie. „Zapowiadamy więcej pogodnego nieba, tylko na południu i wschodzie może nieznacznie popadać. Natomiast w centrum się ociepli, termometry wskażą 17 stopni. Na pozostałym obszarze bez zmian”, powiedziała Ewa Łapińska. Delikatne ochłodzenie prognozowane jest na wtorek.

Na początku przyszłego tygodnia cieplejsze będą także noce. Tymczasem tej dzisiejszej w województwach północnych i południowych temperatura spadnie nieznacznie poniżej zera. Podobnie będzie kolejnej nocy.

IAR

Autor P. G.

2022-04-29

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 3 grudnia

Słowo Życia: 3 grudnia

SOBOTA PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU Mt 9, 35-10,1.5.6-8 Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w...

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...