Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Inspektorat Sanitarny ostrzega przed fałszywymi smsami o kwarantannie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi wiadomościami sms o nałożeniu kwarantanny. Oszuści w ten sposób próbują wyłudzić dane.

– Osoby w całej Polsce dostają smsy o treści: “Zostałeś skierowany do odbycia dziesięciodniowej kwarantanny z powodu zakażenia w twoim najbliższym otoczeniu”. Dalej podany jest link do strony internetowej. Ważne, by w niego nie klikać, ponieważ oszuści chcą w ten sposób wyłudzić nasze dane osobowe – mówi wojewódzki Państwowy Inspektor Sanitarny w Katowicach Grzegorz Hudzik.

Kwarantanna jest nakładana automatycznie przy przekroczeniu granicy lub na podstawie przeprowadzonego wcześniej wywiadu. Grzegorz Hudzik mówi, że pracownik inspekcji sanitarnej kontaktuje się z nami osobiście, przedstawiając się imieniem i nazwiskiem. Jego tożsamość można zweryfikować. Po skierowaniu na kwarantannę otrzymujemy prawdziwy sms o treści: “Jesteś na kwarantannie. Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji “. Jest dostępna w aplikacji app store i google play.

IAR

Hits: 12

Autor P. G.

2021-10-04

Więcej informacji z tej kategorii