Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Jak pomóc osobom w kryzysie samobójczym? Szkolenie dla duchownych i świeckich

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Jak rozpoznać osoby w kryzysie samobójczym i jak im pomagać – między innymi tego będzie dotyczyć szkolenie, które odbędzie się w Tykocinie w Alumnacie. Te skierowane jest do rodziców i wychowawców, ale i dla duchowieństwa z diecezji łomżyńskiej.

Takie szkolenia w całej Polsce organizuje platforma edukacyjno-pomocowa “Życie warte jest rozmowy”. W Tykocinie odbędzie się one w czwartek, 20 października. O godzinie 17 rozpocznie się szkolenie dla rodziców i wychowawców, a dwie godziny później dla duchowieństwa. Do wzięcia udziału, szczególnie księży i siostry zakonne, zachęca ks. Tomasz Trzaska, ekspert Biura Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

– Zarówno księża jak i siostry zakonne często na swojej drodze pracy duszpasterskiej spotykają osoby w kryzysie samobójczym, czy też napotykamy rodziny, które przychodzą do nas z pogrzebem osoby, która odebrała sobie życie (…) Dobrze by było, abyśmy mieli przynajmniej elementarną wiedzę jak można pomagać osobom w potrzebie, jak im towarzyszyć i jakich błędów nie popełniać – mówi ks. Trzaska.

Ekspert zapewnia, że aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy na nie przyjść.

– Sensem tego spotkania jest to, że są one darmowe i otwarte (…) liczymy na odpowiedzialność rodziców i duchownych, że przyjdą i zechcą w tym zakresie się odrobinę przeszkolić.

Cała rozmowa z ks. Tomaszem Trzaską:

      2022-10-12 Ks. Tomasz Trzaska o szkoleniu

2022-10-12

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Wielki Post z Radiem Nadzieja

Wiara: Wielki Post z Radiem Nadzieja

Wszyscy, którzy pragną świadomie i głęboko przeżyć Wielki Post, nie zawiodą się włączając Radio Nadzieja! W wyjątkowym...