Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

K. Saczka: Indyjska mutacja COVID-19 krąży w społeczeństwie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka powiedział, że indyjska mutacja koronawirusa krąży w naszym społeczeństwie. Jednocześnie gość Programu 1 Polskiego Radia stwierdził, że dotychczas odmiana ta nie rozprzestrzenia się u nas gwałtownie.

Krzysztof Saczka zwrócił uwagę na to, że wśród osób zakażonych tą odmianą wirusa zdecydowaną większość stanowią osoby, które nigdzie nie podróżowały i nie miały kontaktu z osobami podróżującymi za granicę. Z tego wynika, że wirus krąży w naszym społeczeństwie. Jednocześnie zauważył, że liczba nowych zakażeń od dłuższego czasu utrzymuje się na niskim poziomie, co świadczy o tym, iż nowa mutacja w Polsce nie rozprzestrzenia się zbyt gwałtowanie.

W związku z rozprzestrzenianiem się indyjskiej odmiany koronawirusa na świecie, od północy zmieniły się zasady kwarantanny dla przyjeżdżających do Polski spoza strefy Schengen. Takie osoby muszą odbyć 10-dniową kwarantannę. Będą mogły zostać z niej zwolnione najwcześniej po 7 dniach, jeżeli będą miały ujemny wynik testu na obecność wirusa.

IAR

Autor M. Sz.

2021-06-24

Więcej informacji z tej kategorii