Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kadzidło: Są pieniądze na budowę przedszkola i żłobka

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Nowoczesne, jednopoziomowe, funkcjonalne, kolorowe z elementami kurpiowskimi takie będzie przedszkole które wybuduje gm. Kadzidło. Właśnie udało się pozyskać wielomilionowe dofinansowanie na postawienie odpowiedniego dla najmłodszych obiektu.

Przy nowym przedszkolu powstanie także żłobek którego do tej pory brakowało w Kadzidle. To najważniejsza inwestycja ostatnich lat – podkreśla Dariusz Łukaszewski, wójt gminy:

– Długo oczekiwana, niezwykle pożyteczna, która pozwoli nam rozwiązać problemy związane z lokalizacją, z pomieszczeniem dzieci tak naprawdę, w obecnych budynkach na wiele, wiele kolejnych lat. I jest żłobek. To nas też bardzo cieszy. Po raz pierwszy w historii gminy, dzięki naszym sojusznikom finansowym i dzięki naszej pracy będzie profesjonalny z prawdziwego zdarzenia żłobek. 

      2021-10-22 Dariusz Łukaszewski o budowie przedszkola 1

Nowy obiekt stanie w dobrze skomunikowanym miejscu :

– To jest ulica łącząca Kadzidło-Strzałki, ale także poprzez łączniki drogowe z drogą powiatową, więc to jest bardzo dobra lokalizacja. A poprzez fakt, że oczywiście tam są zaprojektowane parkingi, ale poprzez fakt, że on jest na łączniku łączącym dwie drogi nie będzie żadnej groźby korków, których doświadczamy w tej chwili fatalnie w Kadzidle. Obecne przedszkole, zresztą dosyć trudny budynek jeśli chodzi o jego funkcjonalność, jest w samym centrum wsi po między szkołą a halą sportową. 

      2021-10-22 Dariusz Łukaszewski o budowie przedszkola 2

Znajdzie się tam 250 miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym, oraz 100 miejsc w żłobku. W poniedziałek gmina podpisze umowę z wykonawcą obiektu, który musi zostać zbudowany w ciągu 26 miesięcy. Na inwestycje składa się 13,5 milionowa inwestycja z rezerwy ministra finansów oraz 4 miliony z województwa mazowieckiego. Całkowity koszt inwestycji to ponad 18 milionów złotych.

mb

Hits: 43

Autor P. G.

2021-10-22

Więcej informacji z tej kategorii