Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: Pomagali w poszukiwaniach i zostali nagrodzeni

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Dziś (29.09) w imieniu władz samorządowych miasta burmistrz Kolna, Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami zaangażowanymi w szukanie zaginionego Stanisława Kruszewskiego.

Szczere i serdeczne podziękowania za odnalezienie i uratowanie seniora usłyszeli: Magdalena Mroczkowska, Milena Świderska, Damian Świderski i Adrian Chukowski.

Burmistrz pogratulował zaproszonym do kolneńskiego urzędu obywatelskiej postawy.

– Pragnę z całego serca podziękować za natychmiastową reakcję, wytrwałość, sprawność i skuteczność w działaniu, dzięki czemu poszukiwania zaginionego znalazły swój szczęśliwy finał. Jesteśmy dumni z tego, że mieszkańcy Kolna wykazali się postawą obywatelską i zaangażowaniem w niesienie bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Państwa postawie zawdzięczamy, że nie doszło do tragedii. Mam nadzieję, że takie zachowanie stanie się wzorem do naśladowania dla innych mieszkańców Kolna, które w podobnej sytuacji nie zawahają się ruszyć z pomocą.

Stanisław Kruszewski zaginął w niedzielę (25.09) po popołudniu, podczas spaceru z żoną w rejonie ulicy Łabno Duże.

Podjęta natychmiast po zawiadomieniu akcja prowadzona była do godzin nocnych lecz nie przyniosła efektów. W mediach rozpowszechniono wizerunek zaginionego. Seniora poszukiwało kilkudziesięciu policjantów, wspieranych przez strażaków, wolontariuszy z grup ratowniczych, a także wytresowane psy. Sprawdzane były miejsca zarówno, gdzie mężczyzna widziany był po raz ostatni jak też te, gdzie mógł pójść. Funkcjonariusze wznowili swoje działania następnego dnia.

Ostatecznie w odnalezieniu seniora pomógł mieszkaniec Kolna (Adrian Chutkowski), który na własną rękę prowadził poszukiwania przy użyciu prywatnego drona i wsparciu trzech przyjaciół. W poniedziałek w trzcinie na obrzeżach miasta – w rejonie rzeki Łabnianka – zauważył leżącego człowieka. O tym fakcie poinformował policjantów. Funkcjonariusze po dotarciu na wskazane miejsce ok. godziny 9:00 potwierdzili, że jest to poszukiwany 80-latek. Odnaleziony senior był przytomny. Po udzieleniu pomocy medycznej, karetka pogotowia ratunkowego zabrała mężczyznę do szpitala.

UM Kolno

Autor B. Ś.

2022-09-29

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

Rozpoczęta budowa obwodnicy, podwyżki cen energii, a także temat darmowego bezpłatnego transportu dla seniorów - to...