Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: Mobilny punkt szczepień działa pełną parą

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Ponad 120 osób zaszczepiło się przez ostatnie 3 dni w Mobilnym Punkcie Szczepień przeciw COVID-19 w Kolnie. Punkt funkcjonuje od minionej soboty i podawana jest w nim jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson.

Zapytaliśmy koordynatora ds. szczepień w Szpitalu Ogólnym w Kolnie, doktora Macieja Lendzioszka o to, czy jest to zadowalające tempo szczepień:

– Byłbym zadowolony, gdybyśmy w tym momencie szczepili osoby, które dopełniłyby nam 50-60, może 70% osób zaszczepionych w powiecie. Natomiast w dalszym ciągu kręcimy się wokoło liczby 30% łącznej zaszczepionej ludności na naszym terenie. Więc jeśli chodzi o liczby względne, czyli te dzisiejsze, wczorajsze jestem z nich zadowolony. Natomiast bezwzględne, a więc ilość wyszczepionych osób na naszym terenie, z tego nie jestem zadowolony.  

      2021-07-20 Maciej Lendzioszek o mobilnym punkcie szczepień 1

Nie wiem, jak zmotywować większą liczbę osób do szczepień – przyznaje lekarz:

– Macron we Francji stwierdził, że nie będą wpuszczane osoby niezaszczepione do restauracji, do pubów, do kin, do teatrów i w ciągu niecałych dwóch dni 2,5 mln osób zapisało się na to szczepienie. Natomiast to nie jest moja rola i nie wiem czy taka droga jest dobra. Nie zazdroszczę włodarzom, aby zdecydowali co powinni dalej robić. Mam nadzieję, że ta liczba będzie rosła. Na razie zostaje przy tej nadziei. Mam nadzieję, że ona przerodzi się w coś konkretnego, zobaczymy. 

      2021-07-20 Maciej Lendzioszek o mobilnym punkcie szczepień 2

Mobilny punkt szczepień w Kolnie znajduje się przy Urzędzie Miasta i działał do 1 sierpnia w godzinach od 9 do 17.

jt

Hits: 15

Autor P. G.

2021-07-20

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Zmarł Ks. Jan Grochowski

Wiara: Zmarł Ks. Jan Grochowski

Ksiądz Kanonik Jan Grochowski odszedł do Pana w dniu 26 lipca 2021 r. w wieku 87 lat, w kapłaństwie 63 lata,...