Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: Modernizacja Ciepłowni Miejskiej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Jeszcze w tym roku będzie podpisana umowa na modernizację ciepłowni miejskiej w Kolnie.

Prace będę prowadzone przy współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Początkowo miały być one realizowane ze Spółdzielnią Mleczarska Mlekpol, ale wycofała się z inwestycji. Projekt zakłada, że ciepłownia będzie zeroemisyjna.

-Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku podpiszemy umowę z Narodowym Funduszem i w tym roku albo na początku następnego ogłosimy przetarg na pierwszy etap modernizacji, prace będą dotyczyły budowy 3 kotłów biomasowych. Drugi etap będzie składał się z wprowadzeniem innowacyjnych rozwiązań, w tej chwili koncepcja, która powstała wspólnie z Mlekpolem jest aktualizowana – mówił w audycji Gość Dnia Burmistrz Kolna, Andrzej Duda.

      2023-11-28 Andrzej Duda

Burmistrz dodaje, że modernizacja ciepłowni pozwoli na wygenerowanie dodatkowej mocy na potrzeby, chociażby jednostki wojskowej.

-Mamy możliwość, aby modernizować ciepłownię sami, ponieważ mieliśmy problemy z wytwarzaną mocą, w lecie mieliśmy za mały pobór, jednostka wojskowa złożyła nam zapotrzebowanie. W tej chwili możemy samodzielnie realizować modernizację miejskiej ciepłowni i to czynimy.

      2023-11-28 Andrzej Duda o inwestycji

Koszt modernizacji wyniesie ponad 160 mln złotych.

Autor W M

2023-11-28

Więcej informacji z tej kategorii