Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: Policjanci zatrzymali internetowego oszusta

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Ta historia pokazuje, że w internecie nikt nie jest bezkarny! Kolneńscy policjanci zatrzymali internetowego oszusta, który wyłudził pieniądze od mieszkanki powiatu kolneńskiego.

40-latka zgłosiła się na Komendę po tym, gdy straciła 6 tysięcy złotych, chcąc sprzedać przedmiot w internecie- informuje st.sier. Ewa Zabłocka z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie:

-Do policjantów zgłosiła się 40-latka, która poinformowała, że została oszukana w internecie, podczas sprzedaży rozrządu do samochodu. Na jednym z komunikatorów  napisała do niej osoba zainteresowana jest ofertą, po chwili otrzymała  wiadomość, aby dopełniła formalności i otworzyła link z przyjęciem płatności, następnie została przekierowana na stronę swojego banku, podała dane do logowania, nieświadomie dodała nieznane urządzenie autoryzacyjne do swojej bankowości internetowej, po tym zorientowała się, że z jej konta zniknęło blisko 6 tys. złotych. 

      2024-02-02 st.sier. Ewa Zabłocka

Oszusta kryminalni zatrzymali w woj. pomorskim:

-Kryminalni, którzy pracowali nad sprawą ustalili tożsamość sprawcy, okazało się, że to 39-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzny został zatrzymany przez kolneńskich policjantów w Gdańsku. Podejrzany przyznał się do zarzuconego czynu. Otrzymał zarzut oszustwa i kradzieży z włamaniem. 

      2024-02-02 st.sier. Ewa Zabłocka o oszustwie

Historia 40-latki z powiatu kolneńskiego znalazła swój pozytywny finał, jednak nie wszyscy mają tyle szczęścia, dlatego policjanci niezmiennie apelują o rozwagę podczas transakcji w internecie.

fot. kpp Kolno

Autor W M

2024-02-02

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Wielki Post z Radiem Nadzieja

Wiara: Wielki Post z Radiem Nadzieja

Wszyscy, którzy pragną świadomie i głęboko przeżyć Wielki Post, nie zawiodą się włączając Radio Nadzieja! W wyjątkowym...