Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: W mieście powstaną sekcje lekkoatletyczne

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Przy Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu powstaną sekcje lekkoatletyczne, będą one skierowane do dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Prace już ruszyły, a KOKIS zaczyna rozmowy z koordynatorem projektu. Burmistrz Kolna, Andrzej Duda mówi, że przyczyni się to do rozwoju tej dziedziny sportu w mieście.

-Lekkoatletyka to królowa sportu, są to dyscypliny, które są najbardziej ogólnorozwojowe, pozwalają się rozwijać w wielu dziedzinach i kategoriach, czy to biegi, rzuty oszczepem, młotem, czy pchnięcie kulą, czy skoki. To są dyscypliny, w których trzeba być bardzo sprawnym. Będziemy chcieli, żeby taka sekcja funkcjonowała jak to było przed laty.

      2023-11-21 Andrzej Duda

Burmistrz dodaje, że prowadzone są obecnie poszukiwania do obsady trenerskiej.

-Dyrektor KOKiS, Alicja Szymańska prowadzi w tej chwili rozmowy z koordynatorem. Mamy nadzieję, że pomoże nam trener klubu sportowego PREFBET Śniadowo, chodzi nam o to, żeby na samym początku ukierunkować prace, żeby były one profesjonale. Myślę, że jest to klub, który ma największe osiągnięcia i czerpanie doświadczeń z tego klubu jest wskazane, a koordynator dobierze trenerów, których mamy przecież w Kolnie, mamy wielu nauczycieli WF-u, którzy mają specjalności z lekkoatletyki.

      2023-11-21 Andrzej Duda o poszukiwaniu trenerów

Sekcja lekkoatletyczna ruszy na początku 2024 roku.

Autor W M

2023-11-21

Więcej informacji z tej kategorii