Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: W szpitalu szczepienia odbywają się bez zapisów

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Szczepienia bez zapisów w Szpitalu Ogólnym w Kolnie. Takie dni otwarte będą w środy i piątki do końca tego roku.

Skąd pomysł na taką inicjatywę? O tym doktor Maciej Lendzioszek, koordynator ds. szczepień w kolneńskim szpitalu:

– Był on spowodowany problemami, jakie pacjenci czasami napotykali w drodze rejestracji, więc aby ominąć ten krok zdecydowaliśmy się właśnie na takie dni otwarte. W ten dzień jest właśnie odseparowany jeden gabinet lekarski razem z gabinetem zabiegowym tylko i wyłącznie do szczepień przeciw Covid oraz przeciw grypie. To był właśnie powód, dla którego zdecydowaliśmy się na ten krok.

      2021-11-25 Maciej Lendzioszek o szczepieniach w Kolnie 1

Doktor tłumaczy, jak przygotować się do takiego szczepienia:

– Super, gdyby mieli ubranie pozwalające na szybkie odkrycie lewego ramienia. Jest to tylko i wyłącznie spowodowane tym, aby przebywali jak najkrócej w tym zamkniętym pomieszczeniu, gdzie również mogą przebywać inni pacjenci. Następną sprawą są oczywiście okulary i dowód osobisty, natomiast na miejscu trzeba uzupełnić tę kartę kwalifikacji szczepiennej. To o czym chciałbym powiedzieć to to, że u nas w gabinecie lekarza rodzinnego, w miejscu, gdzie własnie szczepimy zawsze można poza dniami tymi szczepiennymi przyjść do nas, otrzymać kartę kwalifikacyjną na szczepienie i uzupełnić ją sobie w domu.

      2021-11-25 Maciej Lendzioszek o szczepieniach w Kolnie 2

W środy można szczepić się w godzinach 12-15, a w piątki od 9 do 14:30. Wyjątkowo jutro (26.11) szczepić będzie można się od godziny 11 do 14:30.

jt

Hits: 25

Autor P. G.

2021-11-25

Więcej informacji z tej kategorii