Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: Wojskowa Gra Terenowa z okazji 11 listopada

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Jak posługiwać się kompasem, maskować się w terenie i jak zbudować schronienie – między innymi tego dowiedzą się uczestnicy Wojskowej Gry Terenowej. Ta odbędzie się w 11 listopada w Kolnie w ramach obchodów Narodowego Dnia Niepodległości.

Wśród konkurencji zaplanowano m.in. naukę maskowania, składania i rozkładania broni, rzutu granatem czy budowy schronienia. Żadna z gier nie będzie taka sama – będą różnić się między sobą w zależności od miejsca ich przeprowadzenia.

Konkurencje w ramach wojskowych gier terenowych będą miały charakter zespołowy. Zgłoszone drużyny to maksymalnie 5-osobowe grupy. Mogą to być grupy przyjaciół, reprezentacje klas mundurowych, organizacje proobronne, rodziny. Udział drużyn jest całkowicie bezpłatny. Jedyne co trzeba zrobić przed startem, to zarejestrować się.

Rejestracja zespołów odbywa się telefonicznie lub mailowo.  Rozpoczęła się 27 października i potrwa do 11 listopada br. W Kolnie osobą wyznaczoną do kontaktu jest: kpt. Łukasz Rozmysłowski  (tel. 662 295 157, email: p.nosko@ron.mil.pl).

Każdy zespół na zakończenie otrzyma pamiątkowy dyplom. Wojskowym grom terenowym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, w tym poczęstunek w formie wojskowej grochówki.

Początek wydarzenia o 10 przy kolneńskim stadionie.

Z Marcinem Sadzińskim z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Łomży rozmawiał Bartek Święciński:

      2022-11-07 Marcin Sadziński

2022-11-07

Więcej informacji z tej kategorii