Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Koronawirus: Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że w kwietniu jest możliwy powrót uczniów do szkół. W rozmowie z dziennikarzami w Sejmie zaznaczył, że będzie to zależało od rozwoju pandemii koronawirusa i danych dotyczących dziennej liczby zachorowań.

– Cały czas podtrzymuję moje nadzieje na kwiecień – powiedział minister.

Pytany, które roczniki mogą wrócić do nauki stacjonarnej, Przemysław Czarnek odparł, że decyzje w tej sprawie będą zapadać, gdy będą znane dane.

– Na pewno zaczniemy od tych najmłodszych(…) i przedszkola i 1-3, ale ja mam nadzieję, że całe podstawówki wrócą w kwietniu, jeśli oczywiście ta trzecia fala będzie tak ustępowała, jak to dzisiaj widać – mówił.

Dziennikarze pytali też ministra o kwestię tegorocznych egzaminów maturalnych. Centralna Komisja Egzaminacyjna zadecydowała, że odbędą się one między 4 a 20 maja. Minister Czarnek powiedział, że od 18 stycznia maturzyści chętnie korzystają z konsultacji indywidualnych i grupowych. Dodał, że potrzebują oni spokoju, żeby się nauczyć do egzaminu.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych uczą się zdalnie od 22 marca, a od 26 października uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Stacjonarne funkcjonowanie przedszkoli i żłobków jest zawieszone od 29 marca.
Wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że zdalna nauka będzie przedłużona o kolejny tydzień. Do 18 kwietnia zamknięte będą szkoły, przedszkola i żłobki.

IAR

Hits: 0

Autor P. G.

2021-04-08

Więcej informacji z tej kategorii