Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Koronawirus: Marszałek województwa podlaskiego uruchamia dodatkowe środki na walkę z wirusem

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dodatkowe środki finansowe na ewentualne doposażenie szpitali ogłosił Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego. Ma to związek z rosnącym zagrożeniem jakie niesie ze sobą koronawirus. 

– W związku z sytuacją związaną z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa COVID-19 (SARS-CoV-2) na terenie województwa podlaskiego, informuję, że Marszałek Województwa Podlaskiego jest w stałym kontakcie z Wojewodą Podlaskim, który pełni funkcję koordynatora działań w tym zakresie oraz dyrektorami szpitali, podlegającymi Samorządowi Województwa Podlaskiegoinformuje Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego

Szpitale podległe samorządowi województwa podjęły wszelkie niezbędne działania i są przygotowane na wypadek wystąpienia zakażenia i konieczności przyjęcia pacjentów z podejrzeniem zachorowania na COVID-19.

– Marszałek Województwa Podlaskiego uruchomił również dodatkowe środki finansowe na ewentualne doposażenie podmiotów leczniczych w sprzęt i aparaturę medyczną, która pozwoli na zwalczanie ewentualnego zagrożenia. Pragnę podkreślić, że sytuacja jest codziennie i na bieżąco monitorowana, a jednostki są przygotowane do realizacji zadań 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniudodaje Smaczna-Jórczykowska. 

Jeśli chodzi o Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, wdrażane są wszystkie zalecenia i instrukcje dotyczące zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa wskazane przez Główny Inspektorat Sanitarny, a pracownicy instytucji zostali poinformowani o zasadach właściwej higieny i postępowania w takich przypadkach.

Wrota Podlasia

[related limit=”5″]

 

Autor P. G.

2020-03-05

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 1 lutego

Słowo Życia: 1 lutego

ŚRODA CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO Mk 6, 1-6 Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego...