Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Koronawirus: Rośnie liczba zakażonych i hospitalizowanych

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że od wczoraj przybyło prawie pół tysiąca pacjentów leczonych na oddziałach covidowych w polskich szpitalach. Stan prawie 70 osób był na tyle ciężki, że musiały one trafić pod respiratory.

Na antenie Programu 1. Polskiego Radia wiceminister zdrowia podkreślił, że wraz z narastającą trzecią falą epidemii w sposób lawinowy przybywa pacjentów w szpitalach covidowych.

– Mamy w tej chwili ponad 17 tysięcy 300 osób w na oddziałach covidowych w szpitalach tymczasowych. Przypomnę, że także mamy do dyspozycji 35 szpitali tymczasowych, w których co prawda przebywa tysiąc pacjentów, ale mamy miejsc w tych szpitalach prawie 7 tysięcy – mówił wiceminister Waldemar Kraska. Dodał, że przyrost liczby pacjentów na oddziałach covidowych jest niepokojącym sygnałem dla służby zdrowia. Według niego w pewnym stopniu jest to skutek podejmowanych prób leczenia się na własną rękę. Wiceminister zaapelował do osób z objawami zakażenia o jak najszybsze zgłaszanie się do lekarzy.

IAR

Hits: 0

Autor P. G.

2021-03-08

Więcej informacji z tej kategorii