Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Koronawirus: Rząd ogłasza nowe obostrzenia

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Na świecie pojawił się nowy wariant koronawirusa – zwany omikron. W związku z tym polski rząd ogłosił nowe obostrzenia – dotyczą one przede wszystkim limitów osób w obiektach oraz kwarantanny po przyjeździe do kraju.

Minister zdrowia zapowiedział zakaz lotów do siedmiu krajów, uznanych za kraje szczególnego ryzyka. Osoby wracające z tych krajów, będą miały kwarantannę 14-dniową. Nie ma możliwości jej skrócenia. Zmiany w kwarantannie dotyczą też wracających z krajów spoza strefy Schengen – tutaj kwarantanna także obowiązuje do 14 dni, jednak jest możliwość zwolnienia z niej po 8 dniach, po wykonaniu testu PCR.

Adam Niedzielski dodał, że od 1 grudnia:

  • wszystkie obiekty (gastronomia, hotele, kina, teatry, domy kultury, koncerty, baseny, aquaparki), w których mieliśmy limit zapełnienia 75 procent, zostanie on obniżony do 50 procent. Osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w limitach.
  • w siłowniach, klubach fitness, gdzie mieliśmy liczone obłożenie na metry kwadratowe – była 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, podnosimy do 1 osoby na 15 metrów kwadratowych.
  • zgromadzenia i uroczystości – wesela, komunie, dyskoteki. Obecnie limit 150 osób, zmieniamy na 100 osób.
  • wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi. Obecnie limit 500 osób, zmieniamy go na 250 osób.

Obostrzenia będą obowiązywać do 17 grudnia.

red. pg

Hits: 107

Autor P. G.

2021-11-29

Więcej informacji z tej kategorii