Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Koronawirus: Sytuacja w województwie podlaskim jest niepokojąca

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Sytuacja jest niepokojąca – tak rozwój sytuacji pandemicznej w województwie podlaskim ocenia wojewoda, Bohdan Paszkowski. Wojewoda od zeszłego tygodniu podejmuje decyzje, które mają na celu zwiększenie bazy łóżkowej dla pacjentów covidowych potrzebujących hospitalizacji:

– Ta dynamika przyrostu jest dość spora i musimy mieć zabezpieczone miejsca. Oczywiście to w tej chwili jeszcze odbywa się, taką zresztą mamy generalnie zasadę przyjętą w dialogu z kierownikami placówek opieki zdrowotnej. Te miejsca są wydzielane i w szpitalach wojewódzkich, i w szpitalach powiatowych.

      2021-10-13 Bohdan Paszkowski o sytuacji w województwie podlaskim 1

Do przyjmowania pacjentów gotowy jest szpital tymczasowy przy ulicy Żurawiej w Białymstoku:

– Tam mamy przygotowanych 100 miejsc dla pacjentów z covidem. Mam nadzieję, że ta sytuacja nam nie będzie dynamicznie jeszcze bardziej się pogarszać. Choć też wszyscy mamy świadomość, że prognozy co do tego, że covid będzie się rozszerzać na terenie naszego kraju są, natomiast mam nadzieję, że ta dynamika, w szczególności w naszym województwie, nie będzie tak duża jak to obserwujemy chociażby w ostatnich czterech tygodniach. 

      2021-10-13 Bohdan Paszkowski o sytuacji w województwie podlaskim 2

W tej chwili w podlaskich szpitalach zajętych jest 341 z 620 łóżek covidowych. Zajętych jest także 21 na 60 respiratorów dla pacjentów z koronawirusem.

jt

Hits: 34

Autor P. G.

2021-10-13

Więcej informacji z tej kategorii