Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Koronawirus: Testy pod kątem zarażenia patogenem są już wykonywane w Białymstoku

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Z 14 do 19 zwiększyła się liczba laboratoriów w Polsce przeprowadzających testy w kierunku koronawirusa. Doszły laboratoria w Bydgoszczy, Instytucie Kardiologii w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Białymstoku. Uruchomienie diagnostyki w Podlaskiem było możliwe dzięki współpracy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

– Zgodnie za obietnicą, jaką składaliśmy pod koniec ubiegłego tygodnia, udało nam się uruchomić laboratorium w Białymstoku. Pierwsze testy zostały już wykonane. Na szczęście ich wyniki były ujemne poinformował w poniedziałek (16.03) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Laboratorium, w którym wykwalifikowany personel medyczny przeprowadza testy w kierunku koronawirusa, działa w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku.

W piątek zwoziliśmy, kompletowaliśmy i montowaliśmy sprzęt, którego użyczył nam Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. W sobotę wykonaliśmy pierwsze trzy testy, ich wyniki były ujemne i potwierdziły je również inne laboratoria. W niedzielę przeprowadziliśmy kolejnych siedem testów, również ujemnych. Dziś dostaliśmy do przepadania osiem próbek. Docelowo chcemy w Stacji wykonywać 50 takich testów na dobępowiedział Paweł Buczko, zastępca dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku.

Podlaski Urząd Wojewódzki

[related limit=”5″]

Hits: 0

Autor P. G.

2020-03-17

Więcej informacji z tej kategorii