Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Koronawirus: Trwają szczepienia nauczycieli

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

90% wszystkich zgłoszonych do szczepień nauczycieli przyjęło już szczepionkę przeciw koronawirusowi – poinformował na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Na szczepienie preparatem firmy Astra Zeneca mogli zgłosić się wszyscy nauczyciele oświatowi i akademiccy do 69. roku życia. Szczepienia rozpoczęły się 12 lutego i jak powiedział w Sygnałach Dnia minister edukacji, przebiegają zgodnie z planem.

– Według stanu na piątek, a weekend szczepienia też się odbywały, to było zdecydowanie ponad 400 tysięcy na 590 tysięcy zarejestrowanych. W związku z tym jesteśmy przekonani, że ponad 90% nauczycieli zostało zaszczepionych, a w niektórych województwach to jest blisko 100%. Więc zgodnie z tym co zapowiadaliśmy, w pierwszej dekadzie marca wszyscy powinni zostać zaszczepieni – dodał Przemysław Czarnek.

Nauczyciele, którzy nie zgłosili się na szczepienie, a chcą przyjąć szczepionkę, będą musieli zaczekać na zapisy w swojej grupie wiekowej. Wcześniej, bo w grupie 1 odbędą się szczepienia chętnych pracowników administracyjnych ze szkół.

IAR

Autor P. G.

2021-03-08

Więcej informacji z tej kategorii

E-recepty

E-recepty

E-recepta: Wygodne i Bezpieczne Rozwiązanie Dla Pacjentów i Lekarzy E recepta to innowacyjne rozwiązanie, które...

ŁaciaTy i Ja – serki łaciate

ŁaciaTy i Ja – serki łaciate

Serki śmietankowe Łaciate w nowej, silnej kampanii prezentują to, co ważne. Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie...