Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Koronawirus: Uczniowie wracają do nauki stacjonarnej

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Uczniowie wracają dziś do nauki stacjonarnej. Ze względu na epidemię COVID-19 przed Świętami Bożego Narodzenia i w kilku pierwszych dniach nowego roku uczyli się zdalnie, teraz znów zasiądą w szkolnych ławkach.

– Od dziś nauka we wszystkich szkołach ma się odbywać stacjonarnie. Wyjątek to placówki, gdzie będą ogniska koronawirusa – mówi wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. – Tam, gdzie mamy ogniska covidu, w zależności od ich wielkości, w konsultacji ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, dyrektor podejmuje decyzję o przejściu w tryb zdalny całej placówki, czy też części placówki. Wtedy mówimy o nauczaniu hybrydowym, gdzie część uczniów uczy się w trybie zdalnym, a część stacjonarnie.

Nauka w szkołach ma się odbywać z zachowaniem zasad sanitarnych. Czyli m.in. z zachowaniem dystansu i noszeniem maseczek w częściach wspólnych.

Ferie zimowe mają się rozpocząć zgodnie z planem roku szkolnego. Początek pierwszej tury ferii 17 stycznia. Uczniowie z województwa podlaskiego przerwę w nauce rozpoczną 24 , a w województwie mazowieckim 31 stycznia.

IAR/red. pg

Autor P. G.

2022-01-10

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 3 grudnia

Słowo Życia: 3 grudnia

SOBOTA PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU Mt 9, 35-10,1.5.6-8 Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w...

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...