Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Koronawirus: W maju lub czerwcu wszyscy chętni zapiszą się na szczepienie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział, że wszyscy chętni będą mogli zapisać się na szczepienia przeciw COVID-19 w maju lub najpóźniej w czerwcu. Minister był o to pytany na dzisiejszej konferencji.

Pełnomocnik rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk zaznaczył jednak, że będzie to możliwe pod warunkiem wywiązania się przez producentów szczepionek z zadeklarowanych dostaw.

– Jeżeliby te wszystkie deklaracje spełniły się to w maju, najdalej w czerwcu już wszystkie roczniki będą uruchomione do rejestracji. Wszystkie osoby niezależnie od wieku będą mogły się rejestrować – mówił Michał Dworczyk.

Minister Dworczyk przypomniał, że premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan, według którego do końca sierpnia wszyscy Polacy będą mogli zaszczepić się pierwszą dawką szczepionki. Pod warunkiem utrzymania ich dotychczasowego poziomu dostaw.
Wcześniej rząd przekazał, że osoby które w wyniku błędu systemu otrzymały termin szczepień w kwietniu powinny dostać SMS o zmianie terminu. Chodzi o grupę około 60 tysięcy czterdziestolatków.

Dziś zadzwoni do nich automat telefoniczny, przez który będą mogli zapisać się na szczepienia w maju. Mogą również zrobić to samodzielnie dzwoniąc na infolinię 989 lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.

IAR

Hits: 0

Autor P. G.

2021-04-02

Więcej informacji z tej kategorii