Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Koronawirus: Zamknięte szkoły, uczelnie i instytucje kultury

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa rząd zdecydował o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych na dwa tygodnie. Zawieszona zostanie też działalność wyższych uczelni, kin i muzeów.

W przypadku szkół premier Mateusz Morawiecki poinformował, że okres ten będzie biegł od poniedziałku, ale już od jutra (12.03.) placówki oświatowe będą niedostępne dla “procesu edukacyjnego”. Jednak ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować opiekę z dnia na dzień, dzieci do końca tygodnia będą mogły zostać pod opieką nauczycieli – tam, gdzie jest to konieczne.

Decyzja zapadała na spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Ministerstwo Zdrowia informuje, że do tej pory przebadano 2024 próbki pod kątem obecności koronawirusa. 25 badań dało wynik pozytywny. Trzy nowe przypadki, o których dzisiaj poinformowano, dotyczą młodego mężczyzny z Warszawy, kobiety z Łańcuta i kobiety z Lublina.

Łomża: WSA odwołało zajęcia

Zajęcia w Wyższej Szkole Agrobiznesu i Zespole Szkół Akademickich w Łomży zawieszone do odwołania. Takie zarządzenie w sprawie przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa wydał dziś rektor uczelni. Władze dodają, że zostaną dołożone wszelkie starania, żeby wszystkie zajęcia zostały dokończone w terminie i nie było potrzeby odrabiania zajęć w wakacje.

IAR/jt

[related limit=”5″]

Autor M. Sz.

2020-03-11

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

Rozpoczęta budowa obwodnicy, podwyżki cen energii, a także temat darmowego bezpłatnego transportu dla seniorów - to...